• http://wss.info.pl/index.php/nasze-projekty?start=5


„Sołtysi są jedną z najstarszych, jeśli w ogóle nie najstarszą instytucją państwa polskiego od XIII po XX w.”

Zygmunt Zell


„ŚWIETLICOWE ATR-akcje” - rekrutacja

Drukuj
Utworzono: 17 marzec 2017 Odsłony: 1746

Serdecznie zapraszamy mieszkańców sołectw z gmin Koło, Olszówka, Rzgów i Turek do udziału w projekcie  Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów „Świetlicowe ATR-akcje”. Termin realizacji: 1 lutego 2017 r. - 31 grudnia 2017 r. 

 

Potencjalni uczestnicy to osoby zaangażowane w rozwój obszarów wiejskich, w tym liderzy grup odnowy wsi i lokalnych grup działania oraz lokalni liderzy i animatorzy, np. członkinie kół gospodyń wiejskich, członkowie ochotniczych straży pożarnych, lokalnych formalnych i nieformalnych organizacji, klubów itp. Zależy nam na reprezentantach wszystkich grup pokoleniowych: młodzieży, dorosłych i seniorów. Ponadto do projektu zapraszamy Wójtów, sołtysów, członków rad sołeckich, radnych gminnych, pracowników samorządowych oraz przedstawicieli jednostek kultury i edukacji, którzy będą cennymi partnerami wspomagającymi rozwój działalności świetlic wiejskich.

Celem projektu jest zwiększenie aktywności mieszkańców z minimum ośmiu sołectw z czterech gminy, poprzez opracowanie i przetestowanie całorocznych programów aktywności lokalnej wokół świetlic wiejskich oraz wdrożenie wybranej inicjatywy społecznej.

Uczestnicy wezmą udział  w warsztatach kompetencyjnych, debacie społecznej, gminnych warsztatach strategicznych oraz w procesie testowania czyli realizacji zaplanowanych inicjatyw i w warsztatach programowania.

Istota projektu polega na opracowaniu przez mieszkańców całorocznego programu aktywności z wykorzystaniem wiejskich świetlic i innych lokalnych zasobów oraz na jego wdrożeniu z udziałem mieszkańców, we współpracy z samorządem lokalnym, jednostkami organizacyjnymi samorządu terytorialnego i jednostkami pomocniczymi. Projekt skupia się na animowaniu aktywności i kultywowaniu tradycji. Odnosi się do problemu braku pomysłów: do czego świetlica ma we wsi służyć? jak organizować jej działalność?

Osoby zainteresowane udziałem prosimy o kontakt:

Grażyna Sędziak – kierownik projektu, tel. 797 901 112, e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.