• http://wss.info.pl/index.php/nasze-projekty?start=5


„Sołtysi są jedną z najstarszych, jeśli w ogóle nie najstarszą instytucją państwa polskiego od XIII po XX w.”

Zygmunt Zell


Rusza IV edycja konkursu pn. „Fundusz sołecki - najlepsza inicjatywa”

Drukuj
Utworzono: 20 kwiecień 2016 Odsłony: 7473

Drodzy mieszkańcy wsi, liderzy, sołtysi, samorządowcy, serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w IV edycji konkursu pn. „Fundusz sołecki - najlepsza inicjatywa”, organizowanego na terenie województwa wielkopolskiego. Przedsięwzięcie realizowane jest przez Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów przy współpracy z Samorządem Województwa Wielkopolskiego.
Celem konkursu jest promowanie najlepszych i najciekawszych projektów finansowanych w ramach funduszu sołeckiego oraz identyfikacja najbardziej aktywnych mieszkańców terenów wiejskich, którzy pracują na rzecz społeczności lokalnej. Pragniemy docenić tych, którzy są aktywni, mają pomysły i chcą się nimi dzielić. Na bazie dobrych przykładów można pobudzać działania innych, bo w każdym regionie Polski pojawiają się ludzie, którzy chcą włączyć się w kreowanie na wsi społeczeństwa obywatelskiego.
Konkurs obejmuje dwie kategorie: najciekawszy projekt sfinansowany ze środków funduszu sołeckiego i najaktywniejszy mieszkaniec wsi.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest prawidłowe i terminowe złożenie formularza zgłoszeniowego. Ostateczny termin przyjęcia formularzy upływa w dniu 27 maja 2016 r.
Więcej informacji oraz szczegółowy regulamin konkursu wraz z wymaganymi załącznikami dostępne są na stronach internetowych: www.funduszesoleckie.eu, www.kss.org.pl, www.wielkopolskie.ksow.pl.
Dodatkowych informacji na temat konkursu udzielają pracownicy Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów (Joanna Kukulska, tel. 797 901 115, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ; Grażyna Sędziak, tel. 797 901 112, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ).
Zachęcamy do udziału w konkursie. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, które zostaną wręczone podczas finału konkursu w dniu 3 lipca 2016 r. w Licheniu. Wszystkie zgłoszone inicjatywy zostaną zaprezentowane w serwisie www.funduszesoleckie.eu.

Załączniki

1. Regulamin konkursu
2. Formularz zgłoszeniowy
3. Zgoda mieszkańca
4. Oświadczenie autora zdjęć
5. Ankieta