• http://wss.info.pl/index.php/nasze-projekty?start=5


„Sołtysi są jedną z najstarszych, jeśli w ogóle nie najstarszą instytucją państwa polskiego od XIII po XX w.”

Zygmunt Zell


Trzecie miejsce dla Mikołajewic

Drukuj
Utworzono: 08 czerwiec 2013 Odsłony: 3526

W Senacie odbyło się rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu na najlepszą wiejską stronę internetową „Sołectwa@ w sieci’’ zorganizowanego przez Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów. Pierwsze miejsce zajęła strona: www.chwaszczyno.pl z województwa pomorskiego. Wśród finalistów znalazła się jedna strona z województwa wielkopolskiego - www.mikolajewice.bnx.pl

Drugie miejsce przypadło  stronie: www.wojcieszyce.info z województwa lubuskiego, a trzecie -  www.mikolajewice.bnx.pl z województwa wielkopolskiego.

Celem konkursu jest przeciwstawienie się  wykluczeniu cyfrowemu, które grozi szczególnie na obszarach wiejskich. Niestety sam dostęp do Internetu jest rozwiązaniem niewystarczającym, jeżeli nie pójdzie za tym zintegrowany program edukacyjny. Dlatego obok zintensyfikowanych działań zmierzających do rozwoju infrastruktury telekomunikacyjnej potrzebne są inicjatywy poszerzające wiedzę społeczności wiejskiej w zakresie korzystania z komputera i Internetu. Takim właśnie działaniem jest konkurs „SOŁECTW@ w sieci” .

Inicjatywa ta odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Administracji i Cyfryzacji Michała Boniego. Partnerami akcji są także Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej oraz Związek Województw RP.   

Bardzo ważnymi partnerami konkursu „SOŁECTW@ w sieci” są także Urzędy Marszałkowskie, bez których realizacja projektu nie byłaby możliwa. 

Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie www.konkurs.kss.org.pl 

   

  • cyfranagroda
  • glow
  • wygrani